W świecie torebek
AddThis Social Bookmark Button

 

Torebki, fot. gregorio.com.plPraktyczność i elegancja, czyli w świecie damskich torebek

Wiele pań bez niej nie wyobraża sobie życia. Stała się ona już swoistym atrybutem kobiecości oraz obowiązkowym uzupełnieniem kobiecej garderoby. Jest dodatkiem i eleganckim, i praktycznym, zaś panie potrafią w ich przepastnych wnętrzach ukryć wszystkie swe podręczne skarby. Dokumenty, kluczyki, portfel i kosmetyki – to wszystko musi pomieścić się w torebce. Nic dziwnego, że kobiety wiele uwagi poświęcają na jej odpowiedni wybór, dopasowując ją do swojego stylu życia oraz do swego sposobu ubierania się. Na szczęście asortyment jest tak szeroki, że nawet te najbardziej wymagające panie znajdą coś dla siebie. O czym warto pamiętać przy wyborze torebki?

Na każdą okazję

Każda okazja wymaga specjalnych rozwiązań. Inna torebka przyda się za dnia, inna – na wieczorne spotkania lub uroczyste bankiety. Na wyjątkowe okazje najlepiej wybierać eleganckie torebeczki, w których zmieszczą się te najważniejsze rzeczy. Mała, czarna, najlepiej z wysokiej jakości skóry, z jednym silnym akcentem dekoracyjnym (np. ozdobną klamrą) – oto najlepsze rozwiązanie na uroczysty wieczór. W zwykły dzień lepiej zaś sprawdzi się solidna torba o odpowiedniej pojemności, z licznymi przegródkami ułatwiającymi zachowanie porządku w tym kobiecym królestwie. 
Jakie torebki są modne? Od lat popularnością cieszą się te skórzane, z dekoracyjnymi klamerkami lub ozdabiane ćwiekami. Modne są również torby z frędzelkami. Coraz większą popularność (zwłaszcza w miesiącach letnich) zdobywają duże torby na ramię uszyte z trwałych materiałów. Ozdobione kwiatowymi lub etnicznymi wzorami prezentują się świetnie, są też niebywale pojemne i praktyczne. 

Torebka a kobieca sylwetka i strój 

Wbrew pozorom kobieca sylwetka w dużym stopniu wpływa na wybór odpowiedniej torebki. Zbyt mała torebka nie sprawdzi się w przypadku pań o bardziej zaokrąglonych kształtach, podobnie jak duża torba nie najlepiej prezentuje się w przypadku kobiet filigranowych. 
Należy pamiętać również o tym, że ten praktyczny dodatek musi umiejętnie komponować się ze strojem. Sportowe ubrania i elegancka torebka to niezbyt udane połączenie, podobnie jak sportowa torba noszona przez kobietę w eleganckim kostiumie. Warto pamiętać zatem nie tylko o praktyczności, ale i o zachowaniu spójności pomiędzy torebką a strojem. To podstawa dobrego wyglądu.

 
Strona główna Moda Moda W świecie torebek